Chceš, podpořit svou družinu, aby byla dobrý tým? Přemýšlíš co s družinou celý rok dělat? Zapojte se v časopise do celoroční hry a na podzim 2022 vyražte s družinou na celostátní víkendové finále!

Celoroční hra pro družiny

Chceš, podpořit svou družinu, aby byla dobrý tým? Přemýšlíš co s družinou celý rok dělat? Mrzí tě, že letos nebude Svojsíkáč? Hledá tvoje družina nějakou zajímavou výzvu? Zapojte se v časopise do celoroční hry a na podzim 2024 vyražte s družinou na celostátní víkendové setkání! Na zadání prvního úkolu se můžete podívat na konci této stránky.

PROČ SE PŘIHLÁSIT?

HRA Družin nabídne tvé družině výzvy, které překonáte společně. Těšit se můžete na zkoušení nových věcí, společné zážitky, sportování nebo třeba družinovou výpravu. Při plnění si určitě užijete kopec srandy. Když budete patřit mezi 15 nejaktivnějších družin, vyrazíte za necelý rok s ostatními družinami na víkendové finále. Přihlásit se může každá skautská družina - taková, jaká zrovna u vás v oddíle funguje.

Na fotky z plnění úkolů a ze závěrečného víkendu se můžete podívat zde!

ČASOPISOVÁ ČÁST - NAPLÁNUJTE SI PLNĚNÍ!

V každém čísle SKAUTa do konce skautského roku budou vždy dva úkoly. Splňte podle zadání a plnění zdokumentujte. Výsledek nahrajete do vaší soukromé složky, kterou pro družinu připravíme.

Plnit úkol můžete kdykoliv v průběhu trvání časopisové části hry, tedy i zpětně, nejpozději však do konce června 2024. Poslední úkoly hry najdete v dubnovém čísle. Počítá se každý splněný úkol. Úkoly budou vhodné k plnění na schůzkách. Můžete si tedy po každém vydaném čísle již nyní naplánovat čas k plnění. Některé úkoly se budou týkat výpravy, nezapomeňte si tedy na letošní školní rok naplánovat družinovou výpravu. Zapojit se mohou i družiny, které se účastnily minulého ročníku.

CELOSTÁTNÍ VÍKENDOVÁ ČÁST

Nejaktivnějších 15 družin se zúčastní víkendové celostátní části. Tedy ty, které splnily nejvíce úkolů, v případě splnění stejného počtu úkolů (například všech:)) rozhoduje rychlost zaslání dokumentace splnění.

CHCI DRUŽINU PŘIHLÁSIT!

Skvělé! Ukaž družině i vedoucímu článek v časopise a web radce.skaut.cz. Pokud všichni souhlasí, vyplňte formulář zde. Vytvoříme vám vaši složku na skautském disku, kam budete nahrávat záznamy z plnění. Výsledky uvidíte jen vy a tým soutěže. Pokud budete souhlasit, vybrané fotky zveřejníme v časopise nebo na skautském instagramu.

Formulář na přihlášení družiny

Co máme z plnění úkolu poslat?

Forma je na vás - fotky, video, popis, komix, … Důležité je, abychom poznali:

• že jste splnili celý úkol - například vyfotíte uvařené jídlo
  • že jste se zapojili všichni - vyfotíte, co kdo pomáhal krájet, míchat, kdo nakoupil suroviny, ...

Může tak jít třeba o

• 3-5 fotek s popiskem ke každé fotce
  • krátké (do 2 min) video z plnění, kde každý řekne, co dělal
  • půlstránkový text se společnou fotkou
  • komix, který jste z plnění vytvořili
  • série printscreenů z vaší online schůzky, kde je vidět, jak jste úkol plnili

Nestačí

• jedna fotka výrobku bez popisu, kde není vidět nikdo z družiny
  • popis plnění na tři řádky kde není jasné, kdo co měl při plnění na starost
  • půlminutové video bez popisku, kde je jen jeden z družiny

Úkol není možné splnit!

I když se snažíme vymýšlet zadání nadčasově, může se stát, že například vládní nařízení znemožní plnění. Pokud nemůžete úkol splnit, pošleme vám upravené zadání.

MÁM DOTAZ!

Máš dotaz? Nevidíš odpověď? Napiš na skabor@skaut.cz