Každý z družiny v něčem vyniká. Ať už je to sport, čtení, počítače, nebo příroda. Odborky slouží k tomu, abychom se mohli zlepšovat v tom, co nás baví

Odborky

Každý z družiny v něčem vyniká a něco ho baví dělat. Ať už je to sport, čtení, počítače, nebo příroda. Odborky slouží k tomu, abychom se mohli zlepšovat v tom, co nás baví a mohli se o naše dovednosti podělit.

Proč plnit odborky v družině?

• podpoří zájmy členů a členek družiny
  • obohatí družinový program
  • členové a členky družiny se učí program připravovat na něčem, co jim jde a baví
  • baví nás podobné věci - můžeme plnit společně nebo se vzájemně podporovat

Tipy, jak na družinovku přinést odborky:

Zkus zařadit do programu schůzky nějakou hru, kde od družiny zjistíš, co je baví. Opiš si třeba názvy odborek a uspořádejte v družině jejich dražbu nebo hitparádu. Na konci, když bude mít každý několik odborek, si vždy jednu vybere a začne ji plnit.

Vyber úkol z odborek, který si společně vyzkoušíte. Zaujme to někoho z vás? Můžete začít plnit odborku. Inspiraci hledej pod jednotlivými odborkami níže i v časopisech.

Jak plnit odborky v družině?

1. Vyberte si odborku a stáhněte si ji na webu či poproste vedoucí.
  2. Najděte si patrona či patronku, kdo vám bude pomáhat (může to být, vedoucí, někdo z oddílové rady, z roverů a rangers, nebo ty jako rádce či rádkyně).
  3. Začněte plnit!

Více informací na webu odborky.cz. Pokud ani tam nenajdeš odpověď na svoji otázku, napiš na odborky@skaut.cz - odpoví ti někdo z odborkového týmu.

Web Odborek