Stezka je průvodcem pro všechny skauty a skautky. Ukazuje, co můžou umět a v čem se zdokonalovat, a tím podporuje jejich osobní rozvoj

Stezky

Stezka je tu proto, aby podpořila osobní rozvoj každého z družiny. Je toho potřeba hodně umět, aby byl člověk připraven na život, a stezka v tom může být dobrý průvodcem. Pro rádce a rádkyně je pomůckou vymezující základní znalosti a dovednosti nás všech v družině. Když z ní budeš vycházet, neopomeneš žádnou důležitou složku skautského programu.

Nováček

Stezka začíná Nováčkem. Seznámí kluky a holky se skautingem, oddílem a ukáže mu, co se mu může hodit.

Stezky

Samotná stezka má dva stupně, každý stupeň obsahuje dvě cesty. Jedna cesta se plní jeden rok. Ve stezce najdeš základní úkoly a rozšíření - v 1. stupni oddílové, v 2. osobní pomocí zamčených stránek.

Více o stezce a jak ji používat se dozvíš ZDE

Dále ti pomůžou:

• vedoucí a oddílová rada
  • časopis Skaut, kde vycházejí pravidelně články věnující se úkolům ve stezce
  • na rádcovských kurzech a táborech
  • zde na webu v sekci články z Teepka po zaškrtnutí Skautské stezky

1. stupeň - Cesta Země & Vody

2. stupeň - Cesta Vzduchu a Ohně

Doplňky ke stezkám

Řekni svým vedoucím, ať ti ze souboru Skautská stezka pro oddílové rady dají tento sešit a tabulku do tvého Rádcovského zápisníku:

O skautské stezce pro rádce a rádkyně

Prohlédnout Stáhnout