Stezka vymezuje základní znalosti a dovednosti všech členů družiny a podporuje jejich osobní rozvoj

Stezky

Stezka je tu proto, aby podpořila osobní rozvoj každého z družiny. Je toho potřeba hodně umět, aby byl člověk připraven na život, a stezka v tom může být dobrý průvodcem. Pro rádce a rádkyně je pomůckou vymezující základní znalosti a dovednosti nás všech v družině. Když z ní budeš vycházet, neopomeneš žádnou důležitou složku skautského programu.

Nováček

Stezka začíná Nováčkem, který obsahuje několik úkolu a je k němu malá knížka

Stezky

Samotná stezka má čtyři stupně, každý stupeň se plní asi jeden rok. Stezka je motivovaná symbolickým rámcem. Oddíly, kterým tento rámec nevyhovuje, si mohou stezku přizpůsobit svým potřebám.

Jak používat stezku při družinových schůzkách se dozvíš:

• od vedoucích a oddílové rady
  • v Rádcovském zápisníku
  • v časopise Skaut vycházejí pravidelně články věnující se úkolům ve stezce
  • na rádcovských kurzech a táborech
  • zde na webu v sekci články z Teepka po zaškrtnutí Skautské stezky

1. stupeň - Cesta země

2. stupeň - Cesta vody

3. stupeň - Cesta vzduchu

4. stupeň - Cesta ohně

Doplňky ke stezkám

Další materiály ke stezkám, volitelné doplňky a editovatelné soubory najdete na SKautské Křižovatce.

Doplňky ke stezkám